22.09.2017 08:44

Horkovzdušné balony ozdobily oblohu nad Lipenskem

Horkovzdušné balony ozdobily oblohu nad Lipenskem

V září se u Lipenské přehrady vzneslo k obloze 25 horkovzdušných balonů s více než stovkou pasažérů. Hlavním účelem hromadného letu balonem bylo vyzkoušení přírodních podmínek Lipenska. Vzrušení bylo dost již při organizaci, ale určující roli hrálo samozřejmě počasí.

Příští rok chtějí organizátoři pokořit světový rekord v co největším počtu horkovzdušných balonů, které startují z jednoho místa. V plánu je dostat do oblak 50 balonů a do budoucna plánují dokonce až 100 balonů najednou.

Let balonem nad Lipnem

Pokud i vy toužíte proletět se v okolí Lipna balonem, podívejte se na naši nabídku termínů. Tento nezapomenutelný zážitek můžete prožít již od 3 490 Kč na osobu.

Místem startu byla zvolena lokalita Černé v Pošumaví. V okolí je spousta vodních ploch, stačí, aby vítr foukal špatným směrem, a let musí být zrušen. To se naštěstí nestalo, a tak se celý zástup horkovzdušných balonů vznesl do oblak. Nejprve se zdálo, že poletí směrem ke Světlíku, ale pak se vítr otočil a balony letěly k obci Mokrá, směrem k rybníku Olšina v Boletickém vojenském prostoru.

A jak vypadal celý průběh největší balonové akce nad Lipenskem? Nechte se unést do oblak spoustou videí od účastníků akce na našem facebookovém profilu, nebo shlédněte následující reportáž.

Tisknout


RSS

Novinky

18. 10. 2017

Ohlédnutí za vydařenou letní sezónou

Léto je nenávratně pryč a my se nostalgicky ohlížíme za vydařenou letní balonovou sezónou. Neznamená to ale, že létání balonem po létě končí – ba naopak. I pohled na zasněženou krajinu je z balonu naprosto kouzelným a nezapomenutelným zážitkem.

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

© 2017, PROMO - AIR s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek