22.09.2017 08:44

Horkovzdušné balony ozdobily oblohu nad Lipenskem

Horkovzdušné balony ozdobily oblohu nad Lipenskem

V září se u Lipenské přehrady vzneslo k obloze 25 horkovzdušných balonů s více než stovkou pasažérů. Hlavním účelem hromadného letu balonem bylo vyzkoušení přírodních podmínek Lipenska. Vzrušení bylo dost již při organizaci, ale určující roli hrálo samozřejmě počasí.

Příští rok chtějí organizátoři pokořit světový rekord v co největším počtu horkovzdušných balonů, které startují z jednoho místa. V plánu je dostat do oblak 50 balonů a do budoucna plánují dokonce až 100 balonů najednou.

Let balonem nad Lipnem

Pokud i vy toužíte proletět se v okolí Lipna balonem, podívejte se na naši nabídku termínů. Tento nezapomenutelný zážitek můžete prožít již od 2 990 Kč na osobu.

Místem startu byla zvolena lokalita Černé v Pošumaví. V okolí je spousta vodních ploch, stačí, aby vítr foukal špatným směrem, a let musí být zrušen. To se naštěstí nestalo, a tak se celý zástup horkovzdušných balonů vznesl do oblak. Nejprve se zdálo, že poletí směrem ke Světlíku, ale pak se vítr otočil a balony letěly k obci Mokrá, směrem k rybníku Olšina v Boletickém vojenském prostoru.

A jak vypadal celý průběh největší balonové akce nad Lipenskem? Nechte se unést do oblak spoustou videí od účastníků akce na našem facebookovém profilu, nebo shlédněte následující reportáž.

Chcete se s námi proletět horkovzdušným balonem? Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na nᚠe-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSS

Novinky

22. 05. 2019

Nové termíny

 Právě jsme pro Vás připravili nové termíny v těchto lokalitách: Brno, Bouzov, Pálava, Frýdek-Místek, Telč, Jihlava, další termíny připravujeme a budeme Vás informovat.

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

© 2019, PROMO - AIR s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek