11.04.2014 09:16

Jak jsme letěli nad Konopištěm. Nádherná obloha, krásný výhled a jedinečný zážitek

Jak jsme letěli nad Konopištěm. Nádherná obloha, krásný výhled a jedinečný zážitek

Začátek letu nad Konopištěm jsme naplánovali z louky od Benešovského rybníka směrem na Václavice. Je to nejlepší místo, když proudí západní vzduch, protože pasažéři odtud mají krásný výhled na zámek. Let balonem nad zámkem a okolní krajinou je přímo pohádkový.

Letíme hned zrána

Všech šest pasažérů a pilot se sešlo brzy ráno u hotelu Benica Benešov, abychom mohli letět hned hodinu po východu slunce. Později by to bylo horší, protože přibližně od půl desáté začínají proudit výstupné a sestupné proudy vzduchu, které se tvoří kvůli nerovnoměrnému zahřívání země. Termika se nám tím vyhnula a let je tak příjemnější a bezpečnější.

Příprava posádky i balonu

Chcete také zažít fantastický let? Objednejte si letenku na let balonem a polete s námi!

Ze všeho nejdřív jsme museli naše pasažéry poučit o bezpečnosti letu, aby všechno proběhlo tak, jak má. Pilot potom připravil balon ke vzletu. Přichystání horkovzdušného balonu probíhá tak, že pilot sestaví koš a hořák, koš položí na bok a připne k němu karabinami obal balonu. Teď už může začít nafukování balonu a potom ohřívání vzduchu hořákem. Po této přípravě už mohli do postaveného balonu nastoupit malými dvířky pasažéři. Když byli všichni na palubě, následovalo vzlétnutí do oblak.

Let balonem nad zámkem Konopiště Let balonem nad zámkem Konopiště Let balonem nad zámkem Konopiště

Obloha, my a pohádkový výhled

Všechno připraveno, zkontrolováno a pasažéři na palubě. Teď už jsme mohli vzlétnout, napřed do výšky přibližně 700 metrů nad terén a po 20 minutách klesáme do minimální letové výšky 150 metrů, aby si posádka mohla dostatečně prohlédnout výhled do nádherné krajiny, které dominuje hrad Konopiště. Letěli jsme doslova tam, kam nás vítr zavál, protože trasu řídí on a pilot může sondážním balonkem směřovat balon jen na přibližnou trasu. Naši piloti jsou však zkušení a vítr k nám byl přívětivý a foukal mírně, nejvíc do 4,5 m/s. Nᚠbalon BB45Z tak bezpečně plynul krajinou a nebem bez obláčků a posádka si užívala bezvadný let.

Let balonem nad zámkem Konopiště a okolní krajinou byl fantastický! Prohlédněte si celou fotogalerii letu. Polete s námi také!

Bezpečné přistání zakončilo jedinečný zážitek

Po hodině kochání nad zámkem a okolními panorámaty pilot oznámil, že budeme přistávat. Balon nasměroval na čerstvě posekanou louku, kousek za obcí Petroupim, kde jsme klesli pomalu k zemi. Při rychlosti 1,5 m/s jsme uletěli přibližně 6 km nad českou zemí a posádce let připravil nezapomenutelný zážitek.

Kontaktujte nás a polete s námi horkovzdušným balonem!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na nᚠe-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSS

Novinky

22. 05. 2019

Nové termíny

 Právě jsme pro Vás připravili nové termíny v těchto lokalitách: Brno, Bouzov, Pálava, Frýdek-Místek, Telč, Jihlava, další termíny připravujeme a budeme Vás informovat.

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

© 2019, PROMO - AIR s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek