09.05.2014 13:13

Špilberk, výstaviště a jihomoravská metropole - jak se létá nad Brnem

Špilberk, výstaviště a jihomoravská metropole - jak se létá nad Brnem

Balon je ideálním prostředkem, jak si prohlédnout z výšky krásná místa. Klidné tempo, velký rozhled a až romanticky krásné chvíle. Létáme na mnoha místech naší krásné země, nad městy, hrady i přírodou. A jak vypadá let nad jedním z největších měst republiky?

Létáme i přímo nad městem

Létání nad Brnem je krásné. Prohlédněte si celou fotogalerii letu!

V případě, že se zájemci o let rozhodnou pro létání v Brně, mají možnosti letět v okolí města, nebo také přímo nad ním. Vše však záleží na aktuálních meteorologických podmínkách, protože na přelet nad městem je potřeba silnější výškový vítr, který balon i s pasažéry zanese za město, kde je více možností k přistání. Let balonu řídí vítr, který jej zavane tam, kam se mu zachce. Naši piloti mají ale vše pod kontrolou a směr letu částečně řídí pomocí sondážního balonku. V zastavěné oblasti je však těžké přistát, nebo tu nejsou tak otevřené prostory.

Let balonem nad Brnem Let balonem nad Brnem Let balonem nad Brnem

Jak vysoko musíme létat?

Výška letu je dána leteckými předpisy, kterými se řídíme, aby bylo vše v pořádku a let byl bezpečný. Nad zástavbou Brna proto létáme v minimální povolené výšce 300 m, což je parádní výška na to, prohlídnout si celé město a ještě kousek jeho okolí. Nad nezastavěnou plochou je povolené létat ve výšce 150 m. Při vyhlídkových letech balonem se může létat opravdu vysoko, a to až 1 - 1.5 km nad zemí.

Lety balonem nad Brnem jsou skvělé! Kontaktujte nás a objednejte si letenku, nebo ji darujte svým blízkým jako dárek!

Lákavý let nad Brnem

Brno zákazníky láká. Rádi si prohlížejí jeho stavby a domy, je možné vidět výstaviště, Špilberk nebo jiné městské části. Proto se snažíme zákazníkům vyhovět, a pokud to počasí dovolí, létat přímo nad městem. Další výhoda letů v okolí Brna je ta, že naši piloti mohou s balonem vzlétnout třeba i mezi domy. Dostupnost je tak pro některé zájemce lepší, než kdyby museli jezdit někam daleko.


Let balonem nad Brnem 28.6.2013 byl dárek pro mou maminku, hraběnku Jožku z Rajhradu. Obě jsme si let užily, bylo to krásné a vidět rodné město z ptačí perspektivy byl opravdu neskutečný zážitek. I my chválíme našeho pilota Martina Koupu, i když mě skoro nechtěl na závěr pokřtít - byl to totiž už můj druhý let balonem :-) Jediné, co chybělo k dokonalosti, byla lepší viditelnost, ale i tak to rozhodně stálo za to! Děkujeme! Fotky jsou k nahlédnutí tady - http://1url.cz/kN9X. Zdraví hraběnka Irena z Rajhradu.

paní Irena a Jožka z Rajhradu,
spokojené klientky

Chcete s námi letět balonem? Kontaktujte nás a objednejte si letenku!

Příspěvky diskuse

Tisknout


RSS

Novinky

22. 05. 2019

Nové termíny

 Právě jsme pro Vás připravili nové termíny v těchto lokalitách: Brno, Bouzov, Pálava, Frýdek-Místek, Telč, Jihlava, další termíny připravujeme a budeme Vás informovat.

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

© 2019, PROMO - AIR s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek