Bezpečnost balónového létání

Horkovzdušné balóny jsou nejbezpečnější „letadla”, která brázdí nebe po celém světě. Balón je konstrukčně velmi jednoduchý, proto nepodléhá „rozmarům techniky”. Kromě toho je pravidelně kontrolován a testován. Každých 100 hodin nebo rok provozu prochází celý balónový komplet důslednou kontrolou přímo u výrobce. Před každým letem se provádí tzv. předletová prohlídka při které pilot ověřuje letuschopnost balónu.

Balón je závislý na meteorologických podmínkách

V letním období balóny mohou létat cca od 5.00 do 8.00 hod. a od 18.00 do 21.00 hod. V ostatních ročních obdobích se postupně tyto intervaly posouvají blíže k poledni. Balón nelze bezpečně, bez rizika, provozovat v bouřce, dešové či sněhové přeháňce, během dne za termického proudění a v silném větru.

Za normálních okolností lze balón provozovat do rychlosti větru cca 14 km/h (4 m/s), při startu ze zástavby nebo z davu lidí se tato hranice snižuje na 7 km/h (2 m/s). Pro stání balónu na místě nebo pro provozování upoutaného balónu je maximální přípustná rychlost větru 4 km/h (max. 1,5 m/s).

Lety balonem nad velkými městy jsou náchylné na ideální počasí

Balón potřebuje pro svůj bezpečný přelet dostatečnou rychlost, aby se spolehlivě dostal k prvnímu místu vhodnému k přistání. Případné přistání do „zástavby” mezi domy, na cesty, zahrady a hřiště je považováno za nouzové řešení a zkušený pilot se takovýmto situacím vyhýbá.

Pilot je vždy zodpovědný za bezpečnost provozu a na jeho rozhodování závisí úspěšnost akce. Nenaléhejte tedy na svého pilota, aby letěl a neodkládal Vᚠlet balónem na jiný termín. Pokud se rozhodne změnit místo startu nebo dokonce let zrušit, považujte to spíše za projev jeho zkušenosti a rozumu než neschopnosti, možná Vás právě uchránil zbytečného rizika a nepříjemného, až nebezpečného zážitku.

Přejeme Vám příjemný let a měkké přistání.

Chcete se s námi proletět? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na nᚠe-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Garance profesionálního letu za nejnižší cenu

Našli jste někde levnější lety balonem? Kontaktujte násCenu snížíme tak, aby byla opravdu nejnižší.

RSS

Novinky

22. 05. 2019

Nové termíny

 Právě jsme pro Vás připravili nové termíny v těchto lokalitách: Brno, Bouzov, Pálava, Frýdek-Místek, Telč, Jihlava, další termíny připravujeme a budeme Vás informovat.

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

© 2019, PROMO - AIR s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek